Kontakta oss

Vill du veta mer om Farmaceutiska fakultetens utbytesprogram, dina möjligheter att delta eller planerar du att besöka oss från ett annat universitet. Välkommen att kontakta oss så svarar vi på dina frågor.

Internationella gruppen

Maria Kjellsson, UniversitetslektorMaria Kjellsson, Universitetslektor
Farmaceutiska fakulteten
Maria.Kjellsson@farmaci.uu.se

Per Larsson, UniversitetslektorPer Larsson, Universitetslektor
Institutionen för farmaci
Per.Larsson@farmaci.uu.se

Christina WedénChristina Wedén, Universitetsadjunkt
Farmaceutiska fakulteten
Christina.Weden@farmbio.uu.se

Handläggare & Studievägledare

Louise HernanderLouise Hernander, Utbildningshandläggare
Kansliet för medicin och farmaci
Louise.Hernander@uu.se

Carina Carlsson, StudievägledareCarina Carlsson, Studievägledare
Kansliet för medicin och farmaci
Medmaster@uu.se

silhuettRuta Dahllöf, Studievägledare
Kansliet för medicin och farmaci
Ruta.Dahllof@uu.se

Senast uppdaterad: 2022-12-21